PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10042305}

Jutro będzie nasze

C'è ancora domani
8,0 3 924
oceny
8,0 10 1 3924
7,2 10
ocen krytyków
Jutro będzie nasze
powrót do forum filmu Jutro będzie nasze

Jest to wybitne dzieło, którego do końca życia nie zapomnę. Nie mam słów. Nic nie powiem poza: IDŹCIE DO KINA, ZOBACZCIE TO!

ocenił(a) film na 8
klarki

Słyszałem że jest świetny. Chciałbym zabrać na niego moją 13-letnią córkę - nie będzie za trudny? Dodam że córka jest juz nieco uświadomiona w alternatywnym kinie:)

ocenił(a) film na 10
lukluc

Myślę, że spokojnie można. Szczególnie że jest świadoma. ;)

ocenił(a) film na 7
klarki

Przesadzasz.

klarki

A jesteś jakiej proweniencji? Ja już widzę, że wizualnie na pewno jest to uczta. Ale czy np. lewicowa i postępowa wrażliwość w filmie jest nachalna czy raczej wyważona?

ocenił(a) film na 10
chrisziyo

Jeżeli w ogóle zadajesz takie pytania, to nie jest film dla ciebie.

klarki

Niby dlaczego? Wstydzisz się swoich poglądów, czy już zdążyłeś/-aś przypiąć mi jakąś łatkę? :)No bo trudno mi uwierzyć, że nie jesteś w stanie oddać w słowach tego o co pytam jeśli chodzi o treść filmu.

ocenił(a) film na 8
chrisziyo

Pozwól zatem, że ja odpowiem: jest feministycznie, ale nie do porzygu. Reżyserka na szczęście bardziej skupia się na ukazaniu dobrej historii niż na łopatologicznym i politycznie poprawnym wbijaniem widzowi ideologii. Nie ma tu na siłę wciśniętych wątków LPG+, to historia pokazuje co było kiedyś normą lub tolerowanym zachowaniem, a dziś jest nie do przyjęcia w domenie publicznej. Tak czy inaczej uważam, że film jest wart uwagi.

Krytykant

Zatem fantastycznie. To lubię. Filmów nie da się oglądać jeśli są bezczelna tępą agitacja i propagandą. Jest całe mnóstwo genialnych filmów, które mają w sobie forsowane  treści "światopoglądowe", ale nie obrażają przynajmniej inteligencji widza. Po tym, co napisałeś, ten tutaj najwyraźniej jest dokładnie takim filmem. Dzięki.

ocenił(a) film na 8
chrisziyo

Smiało możesz uderzać. Ja też nie trawię kina, w którym wpycha mi się do gardła pseudoidee alfabetomafii i feninazizmu, ale tu nie dość, że główny przekaz jest wyważony, to jeszcze okraszony dozą humoru oraz nieoczywistych metafor. Polecam!

xxadrianxx

Super.

ocenił(a) film na 8
klarki

Byłem i warto było :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones